Atsu

Atsu je mužské egyptské jméno a znamená dvojče

Luk Atsu je dvojče luku Jahi a liší se tím, že má střelecké okno. Jeho profil je odvozen od luků Tabia a Sanura. Plynulá reflexně deflexní linie tohoto luku vizuálně vyjadřuje jeho mechanické funkční vlastnosti. Jemnost, plynulost a přirozenost. Jak při nátahu, tak při výstřelu. Je rychlý, tichý a bez handshocku. Na rozdíl od high tech reflexních luků navíc umí odpustit střelecké chybičky. Atsu je ideální luk pro minimalisty nebo lovce do náročného terénu. Atsu se nepronese a přitom svou práci odvede dokonale.


 

Střed luku je tvořen z tvrdých dřev domácích dřevin jako Jasan, Javor a Akát a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe a Wenge proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem ze dvou tenkých zeslabovaných lamel bambusu a dle provedení skelným nebo carbonovým laminátem. Single carbon (SC) varianta má jednosměrný carbon na backingu a transparentní nebo černý sklolaminát na břiše. Základní varianta má oba lamináty z transparentního nebo černého skelného laminátu.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každý Atsu je nalakován pěti vrstvami matného 2k PUR laku. Madlo luku je vždy opatřeno koženým potahem v barvě dle volby lukostřelce.

Každý Atsu je dodáván s tětivou tvořenou 10 nebo 12 vlákny Astro Flight a středovou omotávkou Angel Majesty.

 


Luk Atsu vyrábím v těchto délkách:

56″ pro max. délku nátahu 28″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 6,50″ až 7,00″
58″ pro max. délku nátahu 29″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 6,75″ až 7,25″
60″ pro max. délku nátahu 31″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
62″ pro max. délku nátahu 28″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 6,75″ až 7,25″
64″ pro max. délku nátahu 29″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
66″ pro max. délku nátahu 31″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,25″ až 7,75″


Atsu splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA.

Fotogalerie luků Atsu>>

Nezávazná poptávka>>

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube