Atsu

Atsu je mužské egyptské jméno a znamená dvojče

Luk Atsu je dvojče luku Jahi a liší se tím, že má na konci ramen reverzní klíny z lehounkého dřeva. Jejich funkce je podobná siahům. Díky tomu má luk větší napětí v tětivě při nižší výšce tětivy. To zvyšuje jeho efektivitu a švih. Profil luku je odvozen od luků Tabia a Sanura. Plynulá reflexně deflexní linie tohoto luku vizuálně vyjadřuje jeho mechanické funkční vlastnosti. Jemnost, plynulost a přirozenost. Jak při nátahu, tak při výstřelu. Je rychlý, tichý a bez handshocku. Atsu je velmi zábavný luk i v malých librážích.


Střed luku je tvořen z poloviny ze sklolaminátu a z poloviny z tvrdých dřev domácích dřevin jako Jasan, Javor, Ořech a  Akát a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe, Santos a Wenge proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem z tenkých zeslabovaných lamel bambusu a lehkých dřev. Atsu vyrábím pouze v Single cross carbon (SCX) provedení s carbonem na backingu a transparentním nebo černým sklolaminátem na břiše.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každý Atsu je nalakován pěti vrstvami matného 2k PUR laku. Madlo luku je vždy opatřeno koženým potahem v barvě dle volby lukostřelce. Může být bez shelfu podle soutěžních pravidel nebo s koženým shelfem.

Každý Atsu je dodáván s tětivou tvořenou 12(14) vlákny Dynaflight 97 nebo 16(18) vlákny Spectra 652 a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Atsu vyrábím v těchto délkách:

56″ pro max. délku nátahu 29″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 6,75″ až 7,25″
58″ pro max. délku nátahu 30″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
62″ pro max. délku nátahu 28″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
64″ pro max. délku nátahu 30″ Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,25″ až 7,75″


Atsu splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA.

Fotogalerie luků >>

Nezávazná poptávka>>