Jabari

Jabari je egyptské mužské jméno vyjadřující statečnost.

Aby ani naši malí stateční nezůstali zcela bezbranní, rozhodl jsem se pro ně vyrobit krátký hybridní luk Jabari. V této věkové kategorii se předpokládá častější obměna luků vlivem rychlého růstu jak fyzického, tak střeleckého, případně půjčování luků mezi sourozenci nebo členy oddílu. Proto je luk koncipován jako symetrický použitelný pro leváky i praváky a na obou stranách je vybaven dřevěným klínkem pro zakládání šípu. Je rychlý, tichý a bez handshocku. Střelecky je velmi přátelský.


Střed luku je tvořen z tvrdých dřev domácích dřevin jako Jasan, Javor a Akát a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe a Wenge proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Chceme pro děti to nejlepší, aby je lukostřelba chytla a zůstali nám u ní. Proto jsou ramena pouze v provedení single carbon (SC) a jsou tvořena jádrem ze dvou tenkých zeslabovaných lamel bambusu a jednosměrného carbonu na backingu a transparentního sklolaminátu na břiše.

Každý Jabari je nalakován pěti vrstvami matného 2k PUR laku a je dodáván s tětivou tvořenou 8 vlákny Astro Flight a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Jabari vyrábím v síle 15 až 25 liber v délce:

52″ pro max. délku nátahu 26″          Doporučené rozpětí výšky tětivy je 6,00″ až 6,25″


Jabari je tedy dětský luk za skvělou cenu vzhledem k použitým materiálům a parametrům. Proto ho nedělám na objednávku, ale je možné si vybrat z již vyrobených luků skladem.

 

 

Nezávazná poptávka>>

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube