Tameri

Tameri je původní egyptská posvátná zem. Luk Tameri se nejvíce z mých luků podobá právě egyptskému luku

Forma luku Tameri vznikala čtyři roky postupným zkoušením a následnými úpravami. Původní myšlenka pro vývoj tohoto luku byla udělat luk co nejkratší a co nejvýkonnější a přitom splňující kategorii longbow dle IFAA. Další požadavek byl udělat objemnější masivnější střed pro větší hmotnost a stabilitu luku při výstřelu. Myslím, že se to podařilo a Tameri velmi příjemně překvapil i střelce, kteří už luky ode mne znají a delší dobu střílejí s Akilem nebo Khaiem.


Střed luku je tvořen z tvrdých domácích a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe,  Wenge, Javor, Jasan, Akát a Ořech proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem ze zeslabovaných lamel bambusu, jiných lehkých dřev a dle provedení skelným nebo carbonovým laminátem. Single cross carbon (SCX) varianta má carbon na backingu a transparentní nebo černý sklolaminát na břiše.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každý Tameri je nalakován pěti vrstvami matného 2k PUR laku.  Na objednávku lze luk osadit mosaznými inserty UNC 10-24 na připevnění držáku šípů. Madlo může být na přání opatřeno koženým potahem.

Každý Tameri je dodáván s tětivou tvořenou 12(14) vlákny Dynaflight 97 nebo 16(18) vlákny Spectra 652 a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Tameri vyrábím v těchto délkách:

62″ pro max. délku nátahu 27″           Doporučená výška tětivy je 7,00″ až 7,50″
64″ pro max. délku nátahu 29″           Doporučená výška tětivy je 7,50″ až 7,75″
66″ pro max. délku nátahu 30″           Doporučená výška tětivy je 7,50″ až 8,00″
68″ pro max. délku nátahu 32″           Doporučená výška tětivy je 8,00″ až 8,25″


Tameri splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA.

Fotogalerie luků >>

Nezávazná poptávka>>