Sanura

Sanura je milé krásné koťátko. Roztomilé dravé kotě od maminky Tabie

Ale pozor, není to luk jen pro děti. Je to malý velký luk i pro opravdové chlapy, co jdou zrovna do lesa pro kus masa. Jak už je u mých luků zvykem i Sanura oplývá ladností a plynulostí reflexně deflexní linie, která potěší oko a zároveň vyjadřuje i její mechanické funkční vlastnosti. Jemnost, plynulost a přirozenost. Jak při nátahu, tak při výstřelu. A díky malé délce také obratnost a manévrovatelnost při střelbě v houští nebo z koruny stromu. Rychlá, tichá a bez handshocku. Jednoduše kotě k pomazlení.


Střed luku je tvořen z tvrdých domácích a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe,  Wenge, Javor, Jasan, Akát a Ořech proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem z lamel bambusu, jiných lehkých dřev a dle provedení skelným nebo carbonovým laminátem. Single cross carbon (SCX) varianta má carbon na backingu a transparentní nebo černý sklolaminát na břiše.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každá Sanura je nalakována pěti vrstvami matného 2k PUR laku. Na objednávku lze luk osadit mosaznými inserty UNC 10-24 na připevnění držáku šípů. Madlo může být na přání opatřeno koženým potahem.

Každá Sanura je dodávána s tětivou tvořenou 12(14) vlákny Dynaflight 97 nebo 16(18) vlákny Spectra 652 a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Sanura vyrábím v těchto délkách:

58″    pro max. délku nátahu 29″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
60″    pro max. délku nátahu 31″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,25″ až 7,75″


Sanura splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA a bude se hodit i pro nově vznikající disciplínu lukostřelecký biatlon.

Fotogalerie luků >>

Nezávazná poptávka>>