Tabia

Tabia je egyptské ženské jméno vyjadřující nadání a talent

Tabia 66Pro hybridní luky mám slabost. Je to moje volba luku číslo jedna bez ohledu na soutěžní kategorie. Líbí se mi plynulá reflexně deflexní linie těchto luků, která v podstatě vizuálně vyjadřuje i jejich mechanické funkční vlastnosti. Jemnost, plynulost a přirozenost. Jak při nátahu, tak při výstřelu. To je hlavní důvod rostoucí oblíbenosti hybridních luků. Hybridní luk tak kombinuje výhody luků reflexních a dlouhých. Je rychlý, tichý a bez handshocku. Na rozdíl od high tech reflexních luků navíc umí odpustit střelecké chybičky.

Při konstruování Tabie jsem si dal cíl dotknout se hrany dvou kategorií luků. Tentokráte mezi hybridním a reflexním lukem. Nepovedlo se to napoprvé, ale až napočtvrté. U silně reflexních konců ramen pokud si tětiva nelehne na rameno jako u reflexního luku, je potíž se stabilitou ramen. Neplatí tady pravidlo „čím víc, tím líp“. S výsledným řešením jsem nadmíru spokojen a jsem rád, že vám mohu nabídnout další vyladěný a střelecky velmi příjemný luk.


Střed luku je tvořen z tvrdých domácích a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe,  Wenge, Javor, Jasan, Akát a Ořech proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem z lamel bambusu, jiných lehkých dřev a dle provedení skelným nebo carbonovým laminátem. Single cross carbon (SCX) varianta má carbon na backingu a transparentní nebo černý sklolaminát na břiše. Double cross carbon (DCX) provedení má oba lamináty ze 100% carbonu.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každá Tabia je nalakována pěti vrstvami matného 2k PUR laku. Na objednávku lze luk osadit mosaznými inserty UNC 10-24 na připevnění držáku šípů. Madlo může být na přání opatřeno koženým potahem.

Každá Tabia je dodávána s tětivou tvořenou 12(14) vlákny Dynaflight 97 nebo 16(18) vlákny Spectra 652 a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Tabia vyrábím v těchto délkách:

62″    pro max. délku nátahu 27″            Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
64″    pro max. délku nátahu 29″            Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
66″    pro max. délku nátahu 31″            Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,50″ až 8,00″


Tabia splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA.

Fotogalerie luků >>

Nezávazná poptávka>>