Možnosti a ceny

Vždy se snažím mít nějaké luky vyrobené, aby bylo možno si z nich vystřelit, podívat se na ně na vlastní oči a sáhnout si na kvalitu mé práce. Důležitější však je pro mě a mé zákazníky výroba luků na zakázku dle individuálních přání konkrétních lukostřelců . Jsem přesvědčen, že se tak dosáhne lepšího výsledku a oboustranné spokojenosti. Zákazník tak získá luk dle svých představ a mně se mnohem lépe pracuje, když vím, pro koho luk stavím. Aby se dosáhlo co největšího porozumění o požadované podobě budoucího luku, je nutné si vše potřebné předem vyjasnit. Pro snadnější představu budu postupně doplňovat web o fotografie již vyrobených luků.


Provedení středu luku

Střed luku má jedno kvalitativní provedení šikovně kombinující cizokrajná nebo domácí tvrdá dřeva, stabilizovaný bambus a skelný laminát v podobě tenkých pevnostních výztuží. Tato konstrukce dává středu luku potřebné vlastnosti, jako tuhost, pevnost, schopnost tlumit vibrace, přiměřenou váhu, životnost a v neposlední řadě bezpečnost. Výsledného vzhledu můžete dosáhnout kombinováním dostupných dřev jasanu, javoru, akátu, ořechu, amerického černého ořechu, shedui, zebrana, ipe, jatoby a wenge. Skelné laminátové výztuže jsou v barvách černá, bílá, rudá, oranžová, žlutá, růžová, fialová, modrá, zelená a limetkově zelená. V případě potřeby nestandardního úchopu lze podobu madla domluvit individuelně. Volba skladby středu luku, provedení pro praváka či leváka ani tvarování madla neovlivňuje výslednou cenu luku.


Provedení ramen luku

Hlavním materiálem ramen všech mých luků je jádro tvořené lamelami z bambusu a jiných lehkých dřev a lamináty podle jednotlivých provedení luku.

SCX (Single Carbon 45°diagonal woven) provedení

Má na zádech luku carbonový laminát vlastní konstrukce JanBows tvořený šikovnou kombinací uhlíkových vláken a na břiše luku průhledný nebo černý skelný laminát. Oproti původnímu SC carbonu je tato konstrukce kompaktnější odolnější a luk má vyváženější vlastnosti. Pod průhledným laminátem je tenká okrasná dýha.

Ceny
Akil SCX 68″, 70″ 27 000 Kč
Tameri SCX 62″, 64″ / 66″, 68″ 27 000 Kč
Khai SCX 62″, 64″, 66″ 27 000 Kč
Tabia SCX 62″, 64″, 66″ 27 000 Kč
Sanura SCX 58″, 60″ 27 000 Kč
Jahi SCX 58″, 60″, 62″, 64″, 66″ 27 000 Kč
Jabari SC 52″   6 000 Kč

U obou variant provedení je možno volit z dostupných okrasných dýh pod průhledným laminátem. K dispozici je Jasan, Javor, Jilm, Zebrano, Shedua, Americký ořech, Bubinga a další v různých odstínech a typech kresby jako rovnoletá, očková, fládr, tiger stripe. Volba dýhy z dostupných variant neovlivňuje výslednou cenu luku.

DCX (Double Carbon 45°diagonal woven) provedení

Oba lamináty vlastní konstrukce JanBows jsou tvořené šikovnou kombinací uhlíkových vláken. Tím je dosaženo lehčích a švihavějších ramen luku s výrazně vyšší torzní tuhostí i při malých librážích luků. Důsledkem lehčích ramen je samozřejmě ještě nižší míra handshocku, než u základního a SCX provedení.

Ceny
Akil DCX 68″, 70″ 35 000 Kč
Khai DCX 62″, 64″, 66″ 35 000 Kč
Tabia DCX 62″, 64″, 66″ 35 000 Kč

Take down spojka luku

Každý mnou vyrobený luk může být na přání lukostřelce osazen bajonetovou spojkou. To se hodí pro snadnější přepravu zvláště letadlem, na kole nebo motorce. Spojka funguje tak, že se oba díly luku zasunou do sebe a pootočí o 90°. Tento typ spojky umožňuje tvarovat madlo luku stejně, jako u luku jednodílného. Madlo luku může, ale nemusí být potaženo kůží. Pro některé lukostřelce může být výhoda zvýšení váhy luku o přibližně 100 gramů. Navíc tato přidaná váha je v místě, kam se na sportovních lucích montuje stabilizátor. Spoj je velmi přesný a nic v něm neskřípe, necvaká a nevrže. Materiál spojky je nerezová ocel. Zájemci o dvoudílný luk vezměte prosím na vědomí, že spojku instaluji pouze do nově vyráběného luku, že ji nelze použít u modelu Atsu, Jahi a Jabari a že luk není rozdělen na dva stejně dlouhé díly.

Příplatek k základní ceně luku je 5 500 Kč


Těžký střed luku

Pro zvýšení váhy a pevnosti středu luku je možno přední díl středu vyrobit kombinací dřeva Ipe a černého sklolaminátu. Zvyšuje výslednou hmotnost středu na hotovém luku o přibližně 25%.

Příplatek k základní ceně luku je 2 000 Kč

 

 


Individuální vysoký úchop

Pro střelce, kteří upřednostňují vysoké držení je u luků Akil, Tameri a Khai možno vytvořit individuální úchop.

Příplatek k základní ceně luku je 1 000 Kč

 

 


Kožený potah madla

Madlo luku může být na přání zákazníka potaženo kůží o tloušťce kolem jednoho milimetru. Kůže přidá madlu na objemu a je třeba s tím počítat už při jeho tvarování. Dostupná barva kůže je hnědá a černá.

Příplatek k základní ceně luku je 900 Kč

U luku Jahi a Jabari je kožený potah v základní ceně a tudíž bez příplatku.

 


Gravírované zdrsnění madla

Zdrsnění madla luku pro jistější úchop i mokrou rukou. Objem madla se nemění a krása dřeva  zůstává.

Příplatek k základní ceně luku je 1 500 Kč

 

 


Karbonový overlay a špičky ramen

Luk může být na přání zákazníka doplněn o karbonové výztuže overlay a špičky ramen. Kresba křížového karbonu dodává luku techničtější vzhled.

Příplatek k základní ceně luku je 1 500 Kč

 

 


Karbondřevěné špičky ramen

Pro ještě lehčí špičky ramen luku je sklolaminátové zesílení nahrazeno lehčím a pevnějším karbonem. Původní krásné dřevo je zachováno nejen kvůli vzhledu, ale i kvůli nejnižší možné hmotnosti.

Příplatek k základní ceně luku je 500 Kč

 

 


Inzerty pro připevnění držáku šípů

Pro připevnění držáku šípů na luk je možno střed luku osadit mosaznými inzerty vlastní výroby s vnitřním závitem UNC 10-24.

Příplatek k základní ceně luku je 750 Kč

 

 


Nezávazná poptávka>>