Jahi

Jahi je mužské egyptské jméno vyjadřující důstojnost

jahi-62Luk Jahi je důstojný vstup do světa špičkových hybridních luků. Jeho profil je odvozen od luků Tabia a Sanura. Plynulá reflexně deflexní linie tohoto luku vizuálně vyjadřuje jeho mechanické funkční vlastnosti. Jemnost, plynulost a přirozenost. Jak při nátahu, tak při výstřelu. Je rychlý, tichý a bez handshocku. Na rozdíl od high tech reflexních luků navíc umí odpustit střelecké chybičky. Madlo luku je tvarováno symetricky a tím je zajištěno, že z jednoho luku si může zastřílet jak pravák tak levák. Proto je luk Jahi nejlepší volba rodinného nebo klubového luku. Při rozumné libráži si z něj zastřílí každý.


Jahi v tomto provedení madla a délce 58″ až 64″ je v souladu se stylem PB-HB dle pravidel HDH-IAA 3D.


Střed luku je tvořen z tvrdých dřev domácích dřevin jako Jasan, Javor a Akát a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe a Wenge proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem z lamel bambusu, jiných lehkých dřev a dle provedení skelným nebo carbonovým laminátem. Single cross carbon (SCX) varianta má carbon na backingu a transparentní nebo černý sklolaminát na břiše.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každý Jahi je nalakován pěti vrstvami matného 2k PUR laku. Madlo luku je vždy opatřeno koženým potahem v barvě dle volby lukostřelce.

Každý Jahi je dodáván s tětivou tvořenou 12(14) vlákny Dynaflight 97 nebo 16(18) vlákny Spectra 652 a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Jahi vyrábím v těchto délkách:

58″    pro max. délku nátahu 29″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
60″    pro max. délku nátahu 31″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,25″ až 7,75″
62″    pro max. délku nátahu 28″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
64″    pro max. délku nátahu 29″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
66″    pro max. délku nátahu 31″                Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,50″ až 8,00″


Jahi splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA.

Fotogalerie luků >>

Nezávazná poptávka>>