Khai

Khai znamená korunovaný. Khai je král závodních a sportovních hybridních luků

Kdo chce maximálně klidný a přesný hybridní luk, volí Khai. Díky masivnějšímu středu lze docílit jeho větší hmotnosti a tudíž ještě klidnějšího výstřelu. Profil luku Khai vychází z dosavadních zkušeností s lukem Tabia a Jahi. Plynulá reflexně deflexní linie těchto luků vizuálně vyjadřuje i jeho mechanické funkční vlastnosti. Jemnost, plynulost a přirozenost. Jak při nátahu, tak při výstřelu. Khai tak kombinuje výhody luků reflexních a dlouhých. Je rychlý, tichý a bez handshocku. Khai je tu a je stvořen pro vítězství.


Střed luku je tvořen z tvrdých domácích a exotických dřev jako Shedua, Zebrano, Jatoba, Ipe,  Wenge, Javor, Jasan, Akát a Ořech proložených tenkými barevnými laminátovými výztužemi. Dřevo je předem rozřezáno na lamely, pečlivě vybráno a znovu slepeno. Tím je dosaženo vyšší tuhosti, stability a tlumící schopnosti středu. Tuto koncepci středu kombinovaného z tvrdých dřev a relativně malého množství tenkých laminátů považuji za ideální z pohledu estetiky, chování luku a bezpečnosti.

Ramena jsou tvořena jádrem z lamel bambusu, jiných lehkých dřev a dle provedení skelným nebo carbonovým laminátem. Single cross carbon (SCX) varianta má carbon na backingu a transparentní nebo černý sklolaminát na břiše. Double cross carbon (DCX) provedení má oba lamináty ze 100% carbonu.

Pod průhledným sklolaminátem je dýha, jejímž hlavním účelem je ukazovat a oslavovat přirozenou krásu dřeva. Volba druhu dýhy a druhů dřev použitých na střed luku je na osobních preferencích každého lukostřelce.

Každý Khai je nalakován pěti vrstvami matného 2k PUR laku. Na objednávku lze luk osadit mosaznými inserty UNC 10-24 na připevnění držáku šípů. Madlo může být na přání opatřeno koženým potahem.

Každý Khai je dodáván s tětivou tvořenou 12(14) vlákny Dynaflight 97 nebo 16(18) vlákny Spectra 652 a středovou omotávkou Angel Majesty.


Luk Khai vyrábím v těchto délkách:

62″ pro max. délku nátahu 27″              Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
64″ pro max. délku nátahu 29″              Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,00″ až 7,50″
66″ pro max. délku nátahu 31″              Doporučené rozpětí výšky tětivy je 7,50″ až 8,00″


Khai splňuje pravidla účasti na závodech pod asociací IFAA a WA.

Fotogalerie luků >>

Nezávazná poptávka>>